Loading...
Psané mandaly2018-02-04T10:25:28+00:00

Pojem mandala pochází z jednoho z nejstarších jazyků – sanskrtu – a překládá se jako střed či kruh, ale také jako nositel esence. Práce a život s mandalami sahají hluboko do lidské historie. Od nepaměti jsou zobrazované v budhistických, hinduistických, indiánských a křesťanských kulturách, ať už pro svůj umělecký aspekt, nebo jako součást nejrůznějších rituálů.

Ať už je však mandala vytvořená s jakýmkoli záměrem, jejím nejdůležitějším poselstvím je její dalekosáhlý vliv na tělo, mysl a duši člověka. Pro každou živou bytost představuje zdroj nekonečné přeměny, připomíná mu pomíjivost hmotného světa, nekonečnost duchovního života, lásku, ochranu a soudržnost, která vládne naplněnému a šťastnému životu.

Výjimečnost psaných mandal se skrývá technice jejich vzniku – psaní mandal je vysoce spirituální a ojedinělou metodou jejich tvorby. Do mandaly jsou vkládána pozitivní prohlášení do 106 dvou milimetrových kruhů, které se opakují. Pozitivní myšlenka je podpořená napsaným slovem, čímž se mandala stává nejen prostorem pro pokoj mysli, ale i nevyčerpatelným zdrojem poznání. Ve chvíli, kdy se na psanou mandalu podíváte, jako byste tisíckrát řekli a procítili pozitivní prohlášení o štěstí a lásce, která jsou v ní ukryta.

Jejím tvůrcům i pozorovatelům se tak dostává možnosti kráčet cestou sebepoznání, lásky a hojnosti, která podporuje rozvoj všech lidských ctností. Neméně důležitým posláním psaných mandal je i šířit mír ve světě a chránit naši Zemi.

Psané mandaly – energie v kruzích

Vytváří energetický zářič, který ovlivňuje a ochraňuje každou živou bytost.

Působí skrze písmo a pozitivní myšlenky, nejsilnější zdroje propojení hmotného a duchovního života.

Dokáží vyrovnat a harmonizovat spojení mezi duší a naší smrtelnou osobností, čímž dovedou náš život k radosti a naplnění.

Působí v jakémkoliv aspektu, ve kterém člověk potřebuje pomoci – ochrání prostor, podpoří zdraví, hojnost i kreativitu.

Jejich tvorba nemá žádná striktní pravidla, která by se měla dodržovat, aby byly účinné. Jejich tvorba je svobodná stejně jako jejich poslání.

Vše o vzniku psaných mandal

Jak mandalu vytvářím?
Během psaní myslím na konkrétního člověka a konkrétní aspekt pomoci, přičemž intuitivně vymýšlím text a motiv mandaly, aby maximálně splnila účel svého působení.

Čím je napsaná a jak je velká?
Mandala je napsaná permanentním inkoustem, případně kombinovanou technikou, na kvalitním tvrdém papíře. Její průměr je přibližně 50 cm.

Jak dlouho vytvoření trvá a kolik přibližně stojí?
Výroba psané mandaly je kreativní proces, který trvá 2–4 týdny v závislosti na velikosti a složitosti mandaly. Hodnota mandaly je proto individuální, začíná však na 3 tisících Kč.

Lze zakoupit i reprodukce psaných mandal?
Ano, zakoupit si můžete také kašírovanou kopii jakékoliv mandaly za jednotnou cenu 2 200 Kč.

Je možné se tuto techniku naučit?
Pokud byste si přáli umět psát vlastní mandaly, nabízím individuální výukové lekce za 1 500 Kč na 3–4 hodiny. Nahlédnout do tajů psaných mandal můžete i prostřednictvím „písánky“ – Psané mandaly s energií zvířat. Vše o ní zde.

Toužíte-li po svojí vlastní mandale, neváhejte mě kontaktovat!

Mám zájem o mandalu