Bachovy esence: Cesta k alternativnímu léčení těla i duše?

/Bachovy esence: Cesta k alternativnímu léčení těla i duše?

Mají skutečně Bachovy esence prospěch pro lidský organizmus? Co lze s jejich pomocí léčit, proč je užívat a jaké jsou jejich hlavní účinky? Jak je možné pomoci sobě, své rodině či domácím mazlíčkům a přitom si zachovat nadhled? S Bachovými esencemi pracuji už léta a na jejich výjimečnou sílu a poslání nedám dopustit.

Bachovy květové esence ošetřují individualitu každého člověka, a to aniž by se orientovali na tělesné symptomy či konkrétní onemocnění. Místo jejich působení je výhradně na emocionální úrovni – pomáhají harmonizovat nejrůznější duševní stavy. Působí na člověka jako na celek a jejich správným výběrem je možné nastolit emocionální rovnováhu a spojení těla a mysli u každého jedince.

Poznáním ke zdraví

Bachovy esence představují směr alternativní medicíny, který na lidský organizmus působí tzv. energetickou a spirituální strukturou. Tedy něčím, co není možné změřit nebo uchopit, jak jsme zvyklí u západní medicíny. 38 Bachových esencí je sice vyrobeno z divoce rostoucích květin, keřů, stromů a z léčivého vodního pramene, ale jejich účinek se nezakládá na jednotlivých účinných složkách, ale na energetickém potenciálu.

Dr. Bach, který z rostlin šetrně vyrobil esence, byl hluboce přesvědčen o tom, že „jejich vibrace odpovídají vibracím lidské duše, a proto ji dokáží zaplavit chvěním, které ji přivedou k nekonečnému poznání a k psychickému a tělesnému zdraví.”

Bachovy esence nám tedy poskytují energetickou informaci, která harmonizuje celkový emocionální stav a zklidňuje mysl. A to je první krok k celkovému vyléčení každého člověka. Bachovy esence zároveň propojují naši osobnost s naším „Vyšším já“, které má přímé spojení s celým univerzem. A tím nám připomínají, kým jsme a jak daleko jsme se odklonili od naší životní cesty.

Bachovy esence léčí každou živou bytost, připomínají ji její výjimečnost i omyly, dodávají ji nadhled a poznání, jak naplnit poslání svojí duše a zároveň respektovat život se všemi jeho zákonitostmi.

Bachovy esence

Kdy po Bachových esencích sáhnout?

Už jsme si řekli, že Bachovy esence působí výhradně na emocionální úrovni, kterou když zharmonizujeme, pomůžeme i fyzickému tělu. Co s nimi ale můžeme léčit? Od čeho se při jejich užívání musíme odrazit, když trpíme fyzickým onemocněním? A musíme být nemocní, abychom Bachovy esence užívali?

Samozřejmě, že ne, protože Bachovy esence působí na nejrůznější duševní stavy, které můžou, ale nemusí, být hluboce zakořeněny v našem těle a mysli. Někdy se jedná pouze o drobnost, která se nemusí projevit žádným onemocněním, ale nás může velice tížit.

Projevy základních duševních stavů, na které Bachovy esence působí, si můžete přečíst v e-booku o Bachových esencích, který jsem pro vás připravila. Nejčastěji se však jedná o:

  • nedostatek sebedůvěry a strach z jakékoliv příčiny,
  • smutek, zoufalství a beznaděj,
  • potíže s rozhodováním,
  • žárlivost, nenávist, netrpělivost a nevraživost,
  • pocity viny, nedostatek vůle a motivace,
  • nejasnosti ohledně vlastní životní cesty, únava,
  • všechny formy patologických vztahů, strach ze změn a mnohé jiné.

Harmonie v číslech

Proč o Bachových esencích tolik mluvím? Co je na nich výjimečné? Jaké jsou jejich výhody a proč je doporučuji vyzkoušet?

1. Jsou pro všechny

Bachovy esence jsou získávány z nejedovatých rostlin, nejsou návykové a mohou je užívat děti, těhotné a kojící ženy, lidé s psychiatrickými diagnózami, zvířata i rostliny.

2. Dostupnost

Bachovy esence jsou levné a dostupné. Seženete je nejen ve specializovaných obchodech, ale i v mnoha e-shopech, a v České republice dokonce už i v některých lékárnách. Po celé České i Slovenské republice najdete mnoho terapeutů, kteří vám rádi a ochotně poradí nebo poskytnou kompletní konzultaci.

3. Jednoduchost a nenáročnost

Proč Bachovy esence miluji? Protože jsou jednoduché, nenáročné na čas i užívání. Nemusíte si připravovat žádné speciální jídlo ani čaje, ani dodržovat odstup od jídla či užití alkoholu. Vezmete si lahvičku, nakapete 4 kapky do úst nebo do vody a hotovo!

4. Nedráždí

Čtyři kapky, které užijete najednou, nemají žádnou vůni ani chuť. Nemusíte se přemáhat, abyste je užívali, nedráždí žaludek, nezpůsobují hlad ani sytost, vstřebávají se již v ústech.

5. Malá dávka, obrovský účinek

Aby byly Bachovy esence účinné, stačí je užívat po čtyřech kapkách 4x za den. Chcete-li užívat častěji, můžete, ale není to nutné. Nástup jejich účinku je navzdory malému množství rychlý – citliví lidé cítí účinek hned, ti méně citliví do týdně (za předpokladu, že jsou Bachovy esence správně zvolené a namíchané!).

6. Nežádoucí účinky

I kdybyste vypili všechny koncentrované lahvičky Bachovek najednou, nestane se vůbec nic. Pokud si tedy odmyslíme fakt, že Bachovky jsou kondenzované v alkoholu :-). Nejsou návykové, nemají nežádoucí účinky, a pokud jsou ředěné s vodou, mohou je užívat i novorozenci.

Vše má své pro a proti …

… i Bachovy esence. Nelze opomenout 2 důležitá fakta, které však já osobně nepokládám za negativní, ale někdo je tak může vnímat:

Podvědomí a…

Jelikož nás Bachovy esence propojují s naším „Vyšším já“ a s celým univerzem a stabilizují naše emoce, při jejich užívání se v našem nitru může něco „odkrýt“.

např. člověk, který užívá Bachovy esence si začne více uvědomovat své pocity, životní situaci, své charakterové vlastnosti. Může si vzpomenout a opakovaně prožívat traumatické zážitky z dětství, o kterých si myslel, že je má vyřešené. Z objektivního hlediska je to pozitivní zkušenost, avšak z pohledu člověka, který danou situaci prožívá, se to může jevit jako negativní.

…trpělivost

Užití jedné lahvičky postačí asi jen 30ti procentům lidí. Když se jedná o chronický duševní stav, obvykle je nutné užívat Bachovy esence dlouhodobě, několik měsíců až let. Během daného období je nutné Bachovy esence v lahvičce obměňovat (najednou je možné namíchat maximálně 7 esencí) a málokdy si nezasvěcený člověk pomůže sám – vhodné je poradenství nebo konzultace u zkušeného terapeuta.

Jak se Bachovy esence mají užívat správně podle jejich zakladatele?

Obecně se dá říci, že jsou dvě možnosti:

Krátkodobé užití

Bachovy esence jsou ideální při momentálních přechodných problémech. K tomu je nejvhodnější jediná směs, kterou Dr. Bach ze svých esencí vytvořil, a tou je Krizová esence. Jde o směs pěti jednotlivých esencí a je výborná při akutních stavech a traumatických zážitcích jako jsou: dopravní nehody, těžké rodinné situace, šok, apod. O krizové esenci vám toho řeknu více v dalším příspěvku o Bachových esencích.

Lze však použít i jednotlivé druhy Bachových esencí (tzv. náladové esence), a to zejména tehdy, když se cítíme rozmrzelí, náhle smutní či momentálně vyčerpaní.

V akutních případech se užívají vždy dvě kapky z jednotlivých koncentrovaných Bachových esencí nejlépe do vody, event. přímo do úst, v případě krizové esence 4 kapky.

Dlouhodobé užití

Dlouhodobé užití znamená, že budete mít k dispozici lahvičku, ve které budou na míru namíchané Bachovy esence (maximálně 7 druhů). Z této lahvičky se užívají 4 kapky minimálně 4x za den. Mixovací lahvička vydrží asi na 2–3 týdny používání.

Tento způsob je určen pro dlouhodobé chronické problémy na emocionální úrovni. V tomto případě je více než vhodné vyhledat terapeuta či poradce, který s Bachovými esencemi pracuje a má s nimi zkušenosti.

Lze to i jinak

Na trhu se taky setkáte s krémy, které obsahují krizovou Bachovu esenci – užívá se potíráním na poraněnou pokožku, akné, ekzémy apod., a to různě dlouho podle potřeby. Bachovy esence můžete použít i do koupele (cca 6 kapek z vybraného druhu esence do vany).


 

Chcete vědět víc? Napište mi, počkejte si na další příspěvky nebo si stáhněte můj e-book o Bachovkách. Je zcela zdarma:-)

Upozornění: Obsah článku je pouze informací, doporučením a mým názorem a nenesu tedy odpovědnost za jakékoli úspěchy či neúspěchy, které z něj vyplývají. Bachovy esence jsou vynikajícím doplňkem klasické léčby, ale nenahrazují léky či lékařskou starostlivost. V případě depresí či jiných psychiatrických diagnóz je vždy nutné navštívit lékaře.

Veronika Savarijová

 

Veronika Savarijová

1 copyJe lékařka a milovnice alternativní medicíny. Absolvovala kurzy a školení v oblasti tradiční čínské medicíny, ajurvédy, etikoterapie a vlivu Bachových esencí na člověka. Svoje zkušenosti, úspěchy i nezdary ráda předává dál prostřednictvím blogu, facebooku nebo instagramu. V Praze poskytuje poradenství ohledně výběru a užívání Bachových esencí pro děti, dospělé i zvířata.

Její vášní jsou psané mandaly – pravidelně tvoří, organizuje kurzy, výstavy i individuální lekce. Je autorkou dvou knižních titulů – Neskromná naděje a Když na Haiti padá déšť, oba vyšly ve slovenském jazyce v tištěné i elektronické podobě.

2017-01-17T16:50:41+00:00